Puchar Ceskiej Zbrojovki w Chodzieży


Po raz trzeci w Polsce i pierwszy ze statusem zawodów krajowych odbył się w Chodzieży Puchar Ceskiej Zbrojovki. 117 zawodników i zawodniczek z całej Polski walczyło w sześciu dyscyplinach. Zwycięzcą pucharu został Jacek Kołodziński. W kategorii Dian najlepszy wynik uzyskała Agata Kutnik. W dwóch dodatkowych konkursach, strzeleckim z pistoletu 9 mm zwyciężył Dariusz Czerwień, natomiast w konkursie wiedzy na temat sponsora turnieju, firmy Ceska Zbrojovka, wygrał Waldemar Gredczyszyn, który bezbłędnie odpowiedział na konkursowe pytanie. Wszyscy laureaci otrzymali w nagrodę broń firmy Ceska Zbrojowka. Poza konkursem w turnieju uczestniczyła trzyosobowa zakładowa reprezentacja strzelców Ceskiej Zbrojovki. Strzelcy sponsora byli bezkonkurencyjni w dyscyplinach z bronią kulową, co jest ich specjalnością. Zaś wyniki polskich zawodników w dyscyplinach śrutowych okazały się dużo lepsze od tych, jakie uzyskali czescy koledzy. Jak powiedział sędzia główny zawodów Mariusz Maciejewski - wyniki i strzeleckie osiągnięcia są oczywiście ważne, jednak najważniejsza jest dobra, sportowa atmosfera - nie brakowało ani jednego ani drugiego - podkreślił podczas uroczystości zakończenia zawodów.

Pierwszy Puchar Ceskiej Zbrojovki w Polsce rozegrano 22 kwietnia w Chodzieży na strzelnicy współorganizatora zawodów, od 1 kwietnia 2017 wyłącznego przedstawiciele czeskiego producenta broni w Polsce na rynek sportowy i myśliwski, firmy Hubertus. Czeski potentat patronował już dwóm poprzednim turniejom w Chodzieży, ale tegoroczny ma już status krajowy i jest punktowany w zmaganiach o Wawrzyn Strzelecki Polskiego Związku Łowieckiego. Jak powiedział przedstawiciel sponsora, dyrektor handlowy CZ na Europę Radek Chaloupka - naszą ambicją jest, by w najbliższym czasie nadal patronować imprezie w Chodzieży, która stanie się jedną z kilku obowiązkowych w ramach Wawrzynu Strzeleckiego Polskiego Związku Łowieckiego. Będziemy nad tym pracowali wraz z polskimi partnerami, firmą Hubertus oraz Polskim Związkiem Łowieckim - dodaje Chaloupka.

Jeszcze przed rozpoczęciem konkurencji strzeleckich, przy dźwiękach rogów myśliwskich, odbyła się ceremonia wręczanie trofea myśliwskiego laureatowi ubiegłorocznego konkursu dla myśliwych, którzy w 2016 roku zakupili broń Ceskiej Zbrojovki. Polski laureat - Jarosław Siejak - wraz z kolegami podobnych konkursów z Rosji i Francji, wziął udział w polowaniu na muflona. Polowanie zorganizowane zostało pod koniec stycznie br. w Brnie, w unikatowym rezerwacie przyrody Holedná. Trofeum myśliwego z tego zimowego polowania przyjechało do Chodzieży wraz z czeską ekipą strzelecką. W 2017 roku odbywa się druga edycja konkursu. Każdy klient, który zakupi broń czeskiego producenta w terminie od 1 lutego do 30 listopada, wypełni kupon konkursowy i prześle drogą elektroniczną lub tradycyjną na adres polskiego dystrybutora marki CZ - Hubertus Chodzież - ciekawe zdjęcie z bronią marki Ceska Zbrojovka ma szansę na wygraną. Pierwszą nagrodą jest ponownie polowanie na muflona w Czechach. Ponadto czeski potentat przygotował pulę kilkunastu innych nagród, w tym doskonałe w swojej klasie konstrukcje strzeleckie w postaci broni długiej, jak kniejówka Brno Combo, sztucer CZ 557 i CZ 527, oraz krótkiej, w tym absolutną nowość w ofercie Ceskiej Zbrojovki - pistolet samopowtarzalny 9 mm CZ P-10C.

Turniej o Puchar Ceskiej Zbrojovki rozgrywany był zgodnie z Regulaminem Strzelań Polskiego Związku Łowieckiego. Strzelanie śrutem odbywało się w czterech dyscyplinach. Na osi myśliwskiej do 20 rzutków z maksymalnym wynikiem do uzyskania 100 punktów, podobnie na kręgu myśliwskim. W dyscyplinie "przeloty" zawodnicy strzelali do 10 rzutków oraz do celu ruchomego "zając" do 10 przebiegów celu. W każdej z tych dyscyplin można było osiągnąć po 50 punktów do klasyfikacji pucharowej. W strzelaniach ze sztucerów do makiety stojącego rogacza i lisa każdy uczestnik wykonywał po jednej seria 10 strzałów - po 5 do tarczy rogacza oraz lisa. Do ruchomej makiety dzika każdy zawodnik wykonywał serię 10 strzałów. Za każdą z dwóch dyscyplin kulowych zawodnik mógł uzyskać maksymalnie po 100 punktów. W klasyfikacji wyłoniono zwycięzców w kategoriach powszechnej, mistrzowskiej oraz kategorii kobiet. Zwycięzcą pucharu oraz laureatem w kategorii mistrzowskiej został Jacek Kołodziński z wynikiem 472 na 500 możliwych punktów - który od sponsora otrzymał najnowszy w ofercie Ceskiej Zbrojovki dwulufowy sztucer CZ Brno Express. W kategorii powszechnej wygrał Hubert Bekasiak z wynikiem 464/500 punktów. W kategorii kobiet Agata Kutnik uzyskała 378/500 punktów, za co otrzymała sztucer CZ 527 Thumbole. W dodatkowym konkursie strzeleckim - z pistoletu 9 mm CZ 75 SP-1 Shadow - z wynikiem 42 na 50 możliwych punktów zwyciężył Dariusz Czerwień - w nagrodę otrzymał sztucer CZ 557 Synthetic. Natomiast nagrodą w konkursie wiedzy na temat sponsora turnieju, firmy Ceska Zbrojovka, był sztucer CZ 557 Predator, który trafił w ręce Waldemara Gredczyszyna.

Jak powiedział przedstawiciel firmy Hubertus z Chodzieży, organizator zawodów, Krzysztof Senger - wypełniliśmy wszystkie zakładane cele zawodów. Udała nam się popularyzacja strzelectwa myśliwskiego, kreowanie sportowego zachowania i koleżeństwa, prezentacja wyrobów sponsora, tym bardziej, że wielu uczestników używa na co dzień broni Ceska Zbrojovka. Do tego doszła bardzo dobra atmosfera i dobra zabawa uczestników - dodając - mimo nie najlepszej aury.

W przyszłym roku kolejna edycja Pucharu Ceskiej Zbrojovki. Organizatorzy pracują nad tym, by rozszerzyć zawody i zwiększyć liczbę uczestników ponad 120. Nie jest wykluczone, że któraś z kolejnych edycji będzie miała charakter zawodów dwudniowych, tak, by więcej chętnych mogło uczestniczyć w pucharze, a jednocześnie by nie zmęczyć zawodników kilkunastogodzinnym przebywaniem na strzelnicy. Infrastruktura obiektu w Chodzieży i zaplecze organizacyjne pozwalają na taką formułę.              
Strzelnica


W 1995 roku HUBERTUS wznowił działalność miejscowej strzelnicy myśliwskiej.To na niej pierwsze kroki stawiał pan Dariusz Czerwień aktualny młodzieżowy vice-mistrz Polski, który ustanowił nowy rekord Polski w konkurencji skeet z wynikiem 124 trafione rzutki na 125 możliwych. To tu srebrny medalista z Sydney Peter Malek udzielał swych rad i wskazówek strzelcom czynnie uprawiającym strzelectwo myśliwskie. Dzięki chodzieskiej strzelnicy swe umiejętności strzeleckie mogą doskonalić kandydaci na myśliwych, Bracia Kurkowi a także miejscowi policjanci.

Co roku w Chodzieży rozgrywane są liczne myśliwskie zawody strzeleckie. Z roku na rok strzelnica staje się coraz piękniejsza . Maszyny i urządzenia są stale modernizowane a nowe pomysły natychmiast wdrażane w życie . Strzelnica nasza posiada możliwości do przeprowadzenia pełnego wieloboju myśliwskiego: krąg, oś, przeloty, zając, dzik, rogacz, lis. Jest także możliwość przeprowadzenia zawodów w strzelaniu z karabinka sportowego na 50m.

Na terenie strzelnicy znajdują się dwa obiekty mogące pomieścić ok. 80 osób w związku z czym często organizowane są tu biesiady myśliwskie oraz pikniki rodzinne i zakładowe. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich pragnących sprawdzić i podwyższyć swe umiejętności strzeleckie oraz chętnych do wzięcia udziału w myśliwskich zawodach strzeleckich organizowanych na naszej strzelnicy.

Strzelnica jest udostępniona dla każdego po uprzednim uzgodnieniu terminu w sklepie myśliwskim HUBERTUS przy ul. Nałkowskiej lub telefonicznie pod nr tel. (067) 28 20 922Od kwietnia Firma Hubertus zaprasza wszystkich na "OTWARTE PIĄTKI" w godzinach od 16:00 do 19:00
(bez wcześniejszego uzgadniania)

::: ZAPRASZAMY :::


::: CENNIK UŻYTKOWANIA STRZELNICY 2020r :::